piątek, 19 grudnia 2014

1. Plac Waszyngtona (film)Kiedy rodzic wie co jest dobre dla jego dziecka...?Historia z czasów gdy kobiety chodziły w sukniach na krynolinie, czyli XIX wiek.  Główna bohaterka Catherine Sloper, córka bogatego, dostojnego, cenionego w towarzystwie lekarza, ale jakże zimnego ojca. Żyje w poczuciu winy, a może raczej obarczana przez ojca za śmierć matki. Wychowywana przez niego wraz z pomocą ciotki  - W tej roli aktorka znana większości z serii o znanym czarodzieju, czyli Maggie Smith. Swoją drogą również i w tym wcieleniu, ma w sobie coś takiego, że nie można jej nie polubić. Wyrasta więc na niepewną siebie, trochę zakompleksioną ocenianą przez towarzystwo za mało urodziwą pannę - mnie wydała się ponadto niezwykle wrażliwą, niezwykle naturalną, poszukującą w życiu odrobiny miłości. 

Gdy zdaje się, że znalazła wreszcie to o czym marzyła... okazuje się, że jej ojciec nie spocznie dopóki nie zakończy sprawy po swojej myśli, czyli wiem lepiej co dla ciebie najlepsze? Ale czy na pewno? 

Choć osobiście nie przepadam za takiego typu filmami, ten obejrzałam z dużą przyjemnością. Ciekawe stroje, dobra obsada, świetna reżyseria. 

Z ciekawostek już po obejrzeniu pisząc recenzje okazało się, że jest to ekranizacja książki Henry'ego Jamesa, Dom na Placu Waszyngtona. 

Tytuł: Plac Waszyngtona
Produkcja: USA
Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Agnieszka Holland
Scenariusz: Carol Doyle
Aktorzy: Jennifer Jason Leigh, Albert Finney, Ben Chaplin i Maggie Smith.

Niebawem dowiecie się:

Jeszcze nie wiem ale zapewne o czymś ciekawym...


Publikacja i link do:

Wpis bierze udział w akcjach:
----------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO