wtorek, 18 marca 2014

Mężczyzna od poniedziałku do piątku, Alice Peterson 17(65)#

Mężczyzna od poniedziałku do piątku - Alice Peterson

 A co z weekendem...?

Kolejna odsłona tego jak może wyglądać współczesne życie młodej kobiety w ujęciu Alice Peterson, byłej amerykańskiej tenisistki. Tym razem to opowieść o prawie trzydziestopięcioletniej Gilly Brown właścicielki teriera Ruskina, która po rozstaniu a może raczej porzuceniu na dwa tygodnie przed ślubem przez Edwarda .

Postanawia zostawić za sobą przeszłość, wyjechać z Londynu i zamieszkać gdzieś na wsi. Traf chciał, że szukając nowego lokum trafia na starego znajomego, który jednocześnie nie jest zbyt dobrym agentem nieruchomości. Ów znajomy podsuwa jej pomysł iście zaskakującego rozwiązania. 

I tak oto Gilly zaczyna poszukiwania lokatora, ale żeby było ciekawiej tylko od poniedziałku do piątku... I znajduje Jacka Bakera, producenta reality show. Przypuszczam, że skrycie marzy by Jack, mimo swojej tajemniczej natury, został w jej życiu na dłużej. 

Więc co do tego wszystkiego ma Guy? Jest nowym członkiem grupy spacerowiczów pobliskiego parku, grupy psiarzy. Pytanie jest jedno czy Gilly znajdzie kogoś bliskiego na cały tydzień czy pozostanie jej zadowolenie się kimś tylko od poniedziałku do piątku...? 


Podsumowanie
Plusy i minusy książki

Minusy, ja ich nie dostrzegam. Ale jak ktoś będzie się starał pewnie jakieś znajdzie. Tylko po co? Książka to przyjemna opowieść, napisana w przystępny sposób, który potrafi wciągnąć niejednego czytelnika. Po za tym słyszałam kiedyś pewną opinie na temat kręcenia filmów z udziałem dzieci lub zwierząt, że jest to niezwykle trudne zadanie. Myślę, że w przypadku książki to równie trudne a autorka poradziła sobie z tym znakomicie.
Jednym zdaniem 

Ciekawa historia z humorem w tle.

Cytat wart zapamiętania 
-----

Autor: Alice Peterson
Tytuł: Mężczyzna od poniedziałku do piątku
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 348
Ocena: 8
Szybkość czytania: 2 dni

ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI DZIĘKUJE WYDAWNICTWU Replika

Wyzwania:
Rekord 2014, Tyle, ile mam  3 cm, Grunt to okładka

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl, Granice.pl, Fan page, Google +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO