poniedziałek, 17 lutego 2014

Ryzykowny układ, Caitlin Kittredge 10 (58)#


Czy pasuje mi,

taki układ...?


To, że lubię fantastykę jest wiadome nie od dziś, ale czy dark fantasy też się wpisuje w to co lubię? Sądząc po bardzo kuszącym opisie Ryzykownego układu byłam skłonna stwierdzić, że tak i owszem. Wszak to też fantastyka aczkolwiek o nieco mroczniejszym klimacie.


Mamy młodą policjantkę Pete Caldecott, jest odważna, twardo stąpająca po ziemi... przed którą staje do rozwiązania zagadka zaginięcia dzieci.
Ktoś udziela jej wskazówki, gdzie może odnaleźć jedno z nich. Tym ktosiem jest Jack Winter, były kochanek jej siostry, była gwiazda estrady... I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie drobny szczegół. Przez dwanaście lat był dla Pete martwy. 
I teraz dopiero się zaczyna akcja, bohaterowie muszą stoczyć walkę z czasem aby w porę odnaleźć pozostałe porwane dzieci, z tajemniczym i na pewno bardzo niebezpiecznym porywaczem. I było by im zdecydowanie łatwiej wykonać to zadanie, gdyby przy okazji nie toczyli walki między sobą...

Niezwykle rządu zdarzają mi się takie chwilę. Kiedy to mam zamiast chęci czytania, ochotę zrobić coś wręcz przeciwnego i porzucić książkę nie czytając jej już dalej. Tym razem, jednak miałam na to ochotę przez pierwszą część książki niemalże co kilka stron. Dobrnęłam do końca ale zajęło mi to więcej czasu niż przypuszczałam. W wyniku czego zaczęłam dochodzić do wniosku, że jednak mroczne klimaty to chyba nie moje klimaty. Choć przyznać muszę, że mimo ogólnego wrażenia książka ma ciekawą fabułę i bardzo charakternych bohaterów, może czasem, aż za bardzo.

Podsumowanie
Nie tuzinkowi bohaterowie.

-
Jak to się czasem mówi słysząc pewne rzeczy, że "uszy więdną...", czy jakoś tak? W myśl tego czytając Układ mi więdły oczęta i to był główny powód chęci porzucenia książki...

Jednym zdaniem 
Po przeczytaniu Ryzykownego układu, przyszła mi do głowy pewna myśl, która wzięła się z języka migowego. Mianowicie skojarzyła mi się z jednym ze znaków - mocny. I coś w tym chyba jest, bo 

Ryzykowny układ to mocna książka. 


Cytat wart zapamiętania 
-----

Autor: Caitlin Kittredge
Tytuł: Ryzykowny układ
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 392
Ocena: 7
Szybkość czytania: 7 dni 

ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA KSIĄŻKI DZIĘKUJE WYDAWNICTWU JAGUAR


Wyzwania:
Ma dar, ma moc, Czytam fantastykę, Rekord 2014, Tyle, ile mam 2,5 cm

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl, Granice.pl, Fan page, Google +

1 komentarz:

  1. To ja się może rozpiszę na temat tej książki, bo różne rzeczy już o niej słyszałam
    CHĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dziękuję za uwagę :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO