wtorek, 25 lutego 2014

Gruba, Natalia Rogińska 15(63)

Piękno jest w każdym z Nas

Kolejna książka o wyzwaniach jakie życie stawia współczesnym młodym kobietą. Tym razem jednak kobietą, które jeszcze układają sobie swoje życie od podstaw. I w przypadku takich książek jednym z głównych oczekiwań jest odrobina dobrego humoru oraz ciekawe nowe świeże spojrzenie na współczesny świat. 

To moje pierwsze a jakże przyjemne spotkanie z jej twórczością Natalii Rogińskiej niespełna trzydziestoletniej autorki takich książek jak Alicja czy Maciejka. 

Magda również niespełna trzydziestolatka, jest świetnym dobrze zarabiającym grafikiem, w oczekiwaniu na klucze do własnego mieszkania mieszka z matką często odwiedzając babcie. Jest normalną dziewczyną, bo cóż z tego, że jest GRUBA. Mimo to nie tarci wiary w to, że kiedyś będzie wiodła szczęśliwe, życie...

Książka to zabawna życiowa historia o codziennym życiu głównej bohaterki. O jej zmaganiach z samą sobą oraz niekiedy niezbyt przychylnym otoczeniem. Mimo, iż książka w odróżnieniu od tytułu nie jest zbyt gruba czyta się ją w  bardzo przyjemnie spokojnym niezbyt szybkim tempie. 


Podsumowanie
Plusy i minusy książki
Tym, razem pod tą niepozorną okładką znajdujemy znakomitą opowieść, która za sprawą prostej historii przypomina Nam o tym, że piękno kryje się w każdym z Nas.A jeśli tylko w to uwierzymy życie przyniesie Nam więcej niespodzianek, które na swój sposób sprawiają, że stajemy się jeszcze piękniejsi. Choć przyznam, że na początku książki oczekiwałam zupełnie innego niż proponowane przez autorkę zakończenia? 

Jednym zdaniem 
Nie jest to książka o której można napisać zbyt wiele, to książka którą się poleca albo nie. Ja osobiście polecam.

Cytat wart zapamiętania 
"...istotę aseksualną" zapamiętam na długo..., bo także czasem nią bywam choć do tej pory nie miałam na to nazwy...

Autor: Natalia Rogińska
Tytuł: Gruba
Wydawnictwo: Pruszyński i S-ka
Liczba stron: 256
Ocena: 6
Szybkość czytania: od 2 do 3 dni

Wyzwania:
Rekord 2014, Tyle, ile mam 1,5 cm

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl, Granice.pl, Fan page, Google +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO