sobota, 14 grudnia 2013

Pomysł na prezent 15 +

Święta tuż, tuż. Dlatego przyszła pora na ostatnią z odsłon książkowych pomysłów na prezent. Długo zastanawiałam się na jakie kategorie wiekowe podzielić te odsłony. Bo przecież ta książka może spodobać się komuś w tym wieku, ale i w tej kategorii wiekowej może znaleźć się zainteresowany nią czytelnik.  Znalazłam na to jakiś sposób, choć ta ostatnia odsłona przysporzyła mi chyba najwięcej problemów o czym za chwilę.

Kobiety 15 +Dla młodej fanki wampirów polecam kultową już sagę Zmierzchu. Inne ciekawe ujęcie wampirów można znaleźć w cyklu Dom Nocy a jego pierwsza część to Naznaczona. Mimo, iż jestem kobietą z dość już dużym plusem to czasem lubię poczytać o wampirkach i w ostatnim roku do serca przypadła mi opowieść o losach Winter Starr tytułowej bohaterki Winter i kontynuacji pod tytułem Silver. A że miewam czasem dziwny rozstrzał z upodobaniem lektur to podobał mi się też Pilipiukowski Wampir z M3 i sam ucieszyła bym się z prezentu w postaci Wampira z MO.
                 

Jeśli dla odmiany woli historie o wszelkiego rodzaju zmiennokształtych to chyba najlepszym wyborem będzie tu seria o Mercedes Thompson z pierwszą częścią Zew Księżyca.


Woli magie i dobrze stworzone magiczne krainy to wybór też jest duży Trudii Canavan i Gildia Magów lub trylogia Era pięciorga. Z nowo wydanych Klątwa Opali, być może historia o  Eragonie.


Zwykłe/ niezwykłe powieści. W nocy o północy, z zamkniętymi oczami Grochola czy Szwaja. A może kryminał z przymrożeniem oka w wykonaniu Chmielewskie. 
           

Ach, i zapomniałam przy temacie wampirków dopisać o Magdalenie Kozak i Vesperze z książek Noczarz, Renegat, Nikt. Jednej z moich ulubionych...

I przyszedł ten moment, bo tu mam problem zawsze taki mam z prezentami dla tej grupy. Co też może spodobać się panom?


Jeśli macie jakieś pomysły na prezent książkowy dla panów 15 + to dopisujcie w komentarzach. 

Publikacja i link:
Blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO