środa, 4 września 2013

52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca, Jessica Brody 43#


52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca - Jessica Brody

"Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu."

Wielu z Was zna przepiękną baśń o Kopciuszku, pięknej dziewczynie, której codzienność po śmierci matki polega na usługiwaniu macosze i jej dwóm córką.... potem jest bal poznaje księcia i ... żyją długo i szczęśliwie po dziś dzień. 
Pełno jest zwłaszcza filmowych wersji tej baśni, są i wersje bardziej współczesna, męskie.... och, pełno tych Kopciuszków po świecie chadza. Nie było jeszcze wersji opowiedzianej od końca....

52 powody.... reklamowana, czy często przedstawiana właśnie jako taka historia w mojej ocenie wcale taka nie jest, a  o tym dlaczego tak uważam już za momencik.

Lex, a raczej Lexington Larrabee najmłodsza z rodzeństwa, jedyna córka, dziedziczka fortuny... trochę rozpieszczona a może tak zaniedbana? Pozwala sobie czasem na zbyt wiele jednak do czasu. Ostatni z jej wybryków skutkuje tym iż aby otrzymać "należny" jej fundusz musi zgodzić się na udział w programie, którego pomysłodawcą jest ...? To łatwo zgadnąć! Tak, ojciec. Czy Lex się na to zgodzi i co czeka ją w tym programie....? Przekonacie się jeśli zajrzycie do książki. 

Jeśli nie przekonała was do tego sama historia głównej bohaterki. To napiszę jeszcze, iż po książce spodziewałam się dużej dawki dobrego humoru i otrzymałam go. Zabawnej historii, śmiesznych zwrotów akcji, przyjemnego "prostego" języka i to też dostałam. Nie spodziewałam się zupełnie i przyznaje bez bicia zrobiło to na mnie ogromne pozytywne wrażenie - czegoś głębszego, czegoś bogatszego, czegoś czego nie można zobaczyć na pierwszy rzut oka na tą historie cennych spostrzeżenia dotyczących życia rodzinnego.  I tego co też czasem rozbawia mnie w książkach. odrobiny magii graficznej ... :)

Książka Trafia na półkę do ulubionych, a Was zachęcam do przeczytania. 

Autor: Jessica Brody
Tytuł: 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 420
Ocena: 9
Wyzwania:
Tyle, ile mam 2,8 cm, 52 książki,  Pisz 52.

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl

3 komentarze:

 1. Chwilowo nie mam ochoty na tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce dużo dobrego. Może kiedyś ją przeczytam :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj głośno jest o tej książce, bardzo. Ta całą nagonka strasznie mi się przejadła i jak na razie powieść Brody sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO