niedziela, 18 sierpnia 2013

Puść już mnie..., Piotr Kołodziejczak 42#

Puść już mnie - Piotr Kołodziejczak

Ideały...?

Czy istnieje coś takiego jaki ideał? A idealne małżeństwo? Co jeśli w takim idealnym świecie pojawi się kryzys, rysa jakiś problem? Czy warto to naprawiać i jak to zrobić? 

Puść już mnie to kolejna książka Piotra Kołodziejczaka, którą przeczyłam, będąca jedną z wcześniej wydanych książek tego autora. Czy jest idealna... :) Jak wiemy ideałów nie ma, to co za takie możemy uznać to gra pozorów czasem coś bardzo przypomina ten stan doskonałości ale nim nie jest, bo to nie istnieje. 

Dobrze ale może od początku. Książka przeczytana dwukrotnie, nie dla tego, że taka znakomita, normalna. Jednak stan w jakim byłam mógłby zaważyć na jej negatywnej ocenie a to było by po pierwsze nie uczciwe w stosunku do was, autora i wydawnictwa, po drugie krzywdzące dla książki. Tak normalnej o zwykłej codzienności, o problemach jakie mogą spotkać niejedną z czytelniczek, oczywiście oby nie. Jednak to pozwala bardziej zżyć się z bohaterką, wczuć wiej stan i emocje. 

Zapytacie cóż takiego się jej przydarzyło? Ewelina i Rafał to małżeństwo idealne. On świetny młody architekt z perspektywami na przyszłość, taki trochę typ karierowicza. Ona śliczna młoda kobieta, pracuje lecz nie dla kariery, bo przecież ma jeszcze obowiązki młodej mężatki. Ale zaraz, zaraz przecież ideały nie istnieją!!! I tak jest też w przypadku tego małżeństwa, tak odbiera je otoczenie a ich rzeczywistość jest zupełnie inna. Coraz częściej w idealnym obrazku pojawiają się rysy, jeden kryzys rodzi kolejny. Mamy kata i ofiarę .... Nie muszę pisać jak kończy się ich historia ...???

Pozostaje tylko jedno pytanie czy skrzywdzona, zraniona kobieta będzie potrafiła zaufać ponownie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce "Puść już mnie". Do sięgnięcia po którą zachęcam, pomimo jak w przypadku wcześniejszych książek autora okładka może nie zachęca, jest banalna i nijaka. Jednak prosty, zwykły język. Wydarzenia prosto z życia oraz bardzo autentycznie zarysowani bohaterowie czyni tą książkę przyjemną lekturą pozostawiającą pozytywne wrażenia. 

Szczerze to najlepsza z do tej pory znanych mi książek pana Piotra. Polecam może nie jest idealna, bo ideały nie istnieją, jednak warta przeczytania bo taka naturalna. 

Autor: Piotr Kołodziejczak
Tytuł: Puść już mnie
Wydawnictwo: Borgis
Liczba stron: 196
Ocena: 7

A wy co sądzicie o ideałach?

Za książkę dziękuje Wydawnictwu Borgis
Wyzwania:
 Tyle, ile mam 1,5 cm, 52 książki,  Pisz 52

Publikacja i link:
Blog, Lubimyczytac.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO