środa, 15 maja 2013

Melissa Marr, Opiekunka Grobów - Zapowiedź

tytuł oryginału: Graveminder
przekład: Monika Orłowska

ISBN 978-83-7674-224-3
[EAN 9788376742243]
Wydanie 0
Rok wydania: 2013
Wymiary: mm
Liczba stron: 0
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: fantastyka i groza

W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa.

Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville. 

Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie. 

"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych. 

Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr. 
Charlaine Harris 

Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem. 
Publishers Weekly


Wyzwania: 
Pisz 52

Publikacja i link:
Blog

5 komentarzy:

 1. Zaintrygowała mnie ta książka! Idealnie trafia w mój gust literacki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to też moje gusta i również Mnie wydaję się interesująca.

   Usuń
 2. Mmm... Z chęcią przeczytam. Chyba mi się spodoba.

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła wydaje mi się troszkę... przekombinowana. Dodatkowo taka figlarna okładka nie pasuje mi do dość poważnej fabuły. Chyba odpuszczę sobie tę książkę chociaż Twój blog bardzo mi się podoba, będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka faktyczne może nie koniecznie pasuję do opisu fabuły? Sama fabuła może właśnie dlatego ..., że przekombinowana jest taka intrygująca.
   I to miłe zapraszam częściej :)

   Usuń

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO