czwartek, 23 maja 2013

High Five! Główni bohaterowie wg KasikO!

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...
Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.


Coś ostatnio słoneczko mi szkodzi i w czasie kiedy jeszcze czytam, co by potem napisać recenzje postanowiłam pod długich i żmudnych przemyśleniach przedstawić moją piątkę ulubionych głównych bohaterów. 


Główni bohaterowie 

1. Drake pojawia się dopiero w drugiej części serii Tunele Głębiej.  Z pochodzenia przypuszczalnie Szkot syn Parrego, Górnoziemiec porwany przez Styksów optyk miał im pomóc, ale udało mu się uciec. Staje się renegatem w walce z systemem panującym w kolonii oraz głębi jak się później okazuję, należy do tajemniczej siatki, która od dawna walczy ze Styksami. W czwartej części wychodzi jednak na na światło dzienne więcej jego tajemnic ot, chociażby to iż Drake to tylko jego pseudonim. 

2. Sonea główna bohaterka cyklu trylogia Czarnego Maga. Uboga mieszkanka slumsów. Wychowywana przez ciotkę. Drobna nastolatka, o ciemnych oczach, krótkich włosach oraz cichym głosie. Przez przypadek okazuje się, że posiada moc. Od tej chwil ukrywa się  ścigana przez magów Gildii. Udaje się ją złapać .Rothen  mag, który ją odnalazł, podjął się opieki nad nią i traktował ją jak córkę. Nauka w Gildii nie była dla niej sielanką najpierw za sprawą innego z Nowicjuszy Regina potem za sprawą Wielkiego Mistrza Gildii Akkarina. Bohaterka początkowo skromna ambitna dziewczyna mimo przeciwności losu pozostaje taka dalej jednak teraz posiada moc wielką zakazaną moc. A Sonea powraca do nas już jako starsza członkini Gildii w kolejnej trylogii Zdrajcy. 3. Jurek Arlecki, młody pracownik w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, rozsądny młody człowiek. Nieustannie wkręcany przez współpracowników i przełożonych w ludowe bajki o wampirach. Jakież jest jego zdziwienie kiedy okazuję się, że formacja wampirów Nocarze - to tajna broń ABW i na dodatek są wampirami... I on wkrótce do nich dołącza by walczyć z tymi, którzy nie współżyją pokojowo z ludźmi z Renegatami. Jako wampir otrzymuje imię Vesper i zaczyna się walka dobra ze złem. Czy Vesperowi starczy sił by pozostać po właściwej stronie i która to ze stron?


4. Młoda 21 letnia dziewczyna Toy Iceberg była prostytutka, przeszła w życiu nie jedno. Do czasu kiedy trafia pod opiekę prywatnego detektywa. Jednak po jego śmierci znów pozostaje sam. Ma co prawda spadek, ale warunkowy - 10 lat uczciwej pracy. Czy jakiś klient zaufa tak młodej i drobnej kobiecie jak Toy na dodatek ten pseudonim "zabaweczka". Otóż tak, i jest to Dante, dowódca najemników z propozycją dołączenia do jego zespołu i teraz dopiero Toy pokaże jaka fajna może być zabawa z nią...


5. I tu powinnam opisać piątego ulubionego bohatera, jednak tego nie zrobię, bo na dobrą sprawę to z każdą nowo przeczytaną książkom powyższa hierarchia ulega zmianie ot chociażby jedna z ostatnich książek Andrzejewski z Za progiem grobu, czy Rebeccka Coopet z Klątwy Opali.

Wyzwania: 
Pisz 52

Publikacja i link:
Blog

4 komentarze:

 1. Ciekawa akcja. Ja chyba nie podjęłabym się wyboru moich ulubionych książkowych postaci, za dużo by tego było:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie wstyd się przyznać, ale nie znam żadnego z tych bohaterów. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż mogę napisać po za tym, że polecam pzeczytanie

   Usuń

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO