czwartek, 18 kwietnia 2013

Tajemna Wyprawa, Angie Sage 20

Tajemna wyprawa - Angie SageAutor: Angie Sage
Seria/ Cykl: Septimus Heap
Tytuł: Tajemna Wyprawa
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 456
Punkty: 15/16


W tym świecie już tak jest, że kiedy kończy się jedna przygoda rozpoczyna się kolejna wyprawa, owiana


tajemnicą z nutką mroku i niezapomnianych wspomnień zarówno dla bohaterów jak i dla czytelnika. Dlatego niedługo po skończeniu trzeciej części postanowiłam przeczytać kolejną. I nie żałuję, bo i to spotkanie z Septimusem, Jenną i pozostałymi bohaterami, i tym razem było niezwykle udane. Dowiedzieć się jakie według stwora jest najfajniejsze wieczorowe wyjście, ile mew waży już w tej chwili smok, jakie cech powinien posiadać idealny opiekun smoka i kogo on sam uważa za matkę czy wreszcie ilu Czarodziei Nadzwyczajnych potrzeba do zwołania zgromadzenia i poco się je zwołuje. Uczeń Czarodziejki Nadzwyczajnej, Księżniczka i tym razem Inspektor ze Skryptorium wyruszają do miejsca wszystkich czasów a może gdzieś gdzie go nie ma, by sprowadzić z powrotem do Zamku Nicka i Sonrri. Niestety sprawy komplikuję chęć ogromna zemsty, jaka ogarnęła byłego Septimusa, potem Merrina Meredith, czy jak tam się zwał. Czy im się uda? Ta wiedza jest na wyciągniecie ręki wystarczy pamiętać o kilku zasadach i wszystko się uda, więc "Pamiętajcie, drodzy chłopcy i dziewczęta, że znacznie lepiej być miłym niż sprytnym".


Nie jest to trudne jeśli pamięta się też o tym, że "Sztuka polega na tym, żeby iść krok za krokiem. Jedna stopa za drugą, tylko o tym musisz myśleć. Nie ma znaczenia, jak długo to potrwa, bo wiemy, że przedostaniemy się na drugą stronę. Wystarczy stawiać krok za krokiem...".


Choć w przypadku czytelnika wygląda to trochę inaczej, nasza sztuka polega na tym, żeby czytać stronę za stroną. Jedna literka za drugą, tylko o tym musisz myśleć. Nie ma znaczenia, jak długo to potrwa, bo wiemy, że przedostaniemy się na koniec książki. Wystarczy czytać stronę za stroną.


A mnie nie pozostaję nic innego jak, wręczyć to,żebyście mogli wyruszyć na Tajemną Wyprawę, a kiedy tego nie wiem, ale przypomniało mi się jedno z powiedzonek z Armii Młodych "Nie chcesz w walce zostać w tyle, wybierz odpowiednią chwile". Być może to jest ta Wasza chwila, bo w moim przypadku odpowiednia chwila na sięgnięcia po kolejną część Septimusa Heap: Zemsta Syreny nastąpi już wkrótce.


Wyzwania:
 Czytam fantastykę, Tyle, ile mam 3,2 cm, 52 książki,  Pisz 52.

Publikacja i link:

Blog

Septimusa Heap: Zakazana Magia/ Smoczy lot/ Duch królowej/ Tajemna wyprawa/ Zemsta syreny/ Złowieszczy mrok

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO