piątek, 1 lutego 2013

Zakazana magia, Angie Sage 5


Autor: Angie Sage
Seria/ Cykl: Septimus Heap
Tytuł: Zakazana Magia
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 480
Punkty: 14/16

Tym razem recenzja już pod nową odsłoną. Jak niesie tytuł bloga Książek świat, to swoistego rodzaju miejsce, w którym zamierzam recenzować czytane przez siebie książki. W nietypowy sposób jako KasikO - wasz globtroterka po książkowych światach ostatnio zanęcona okładką debiutanckiej powieści Angie Sage wyglądającą jak wielka księga czarów i magii wyruszyłam w podróż, do świata Zakazanej Magii.
Jako że jestem według zaleceń wydawcy widniejących na okładce wiek 10+ dość sędziwą staruszką jak na tę pozycję i miewam kłopoty ze wzrokiem -1,5 dioptrii robi swoje, nie zauważyłam, jak nazywa się kraina, w której spędziłam ostatnie półtora tygodnia. Natomiast prowadzona przez rodzinę Heapów, którzy dziesięć lat wcześnie. Jednego dnia dowiadują się o śmierci swojego nowo narodzonego syna Septimusa oraz podejmują się wychowania nieznanej dziewczynki, której nadają, imię Jenna. Choć czasem nie było łatwo za sprawą potraw Zeldy, jak i miejscami przerażającej długości opisów. Podołałam podróży i wracam bogatsza w wiedzę, jak robi się robale ochronne, czym parał się szczur Stanley, gdzie duchy mogą wejść a gdzie nie, czy buty z wężowej skóry, jakie nosiła Marcia Overstrand, są odpowiednim obuwiem na Mokradła Marram, kto został wybrany przez pierścień na Smoczego Pana. Wytrwałam i teraz już wiem... że za jakiś czas znów mam spotkanie z rodziną Heapów w ich magicznym świecie tym razem w drugim tomie Septimusa Heap – Smoczy Lot. Tym którzy też chcieliby posiąść tą i podobną wiedzę jak dostać się na szczyt wieży czarodziejów lub nietypowego sposobu wyjścia z niej i wielu innych cennych magicznych informacji, których tu jest pełno, zachęcam do wyprawy, warto. A na razie muszę zmykać światy dwóch innych książek czekają na moje ich odkrycie.
Ha, zapomniałabym zupełnie. Ach, starość nie radość, z wieść internetowych wynika, że wytwórnia Warner Bros kupiła prawa do ekranizacji serii książek o Septimusie, jednak o samym filmie, kiedy premiera i takie tam ani widu, ani słychu.


Wyzwania:
Czytam fantastykę, Tyle, ile mam 3,4 cm, 52 książki

Publikacja i link:
Blog 

Septimusa Heap: Zakazana Magia/ Smoczy lot/ Duch królowej/ Tajemna wyprawa/ Zemsta syreny/ Złowieszczy mrok

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz wywołuje uśmiech dla tego dziękuje :)
Zapraszam do pozostania na dłużej. KasikO